Dzisiaj ciąg dalszy opracowania tzw. „tarczy antykryzysowej” 2.0. – specjalnie dla cudzoziemców i nas wszystkich, gdyż zmiany dotyczą chociażby przesyłek pocztowych lub dokumentów związanych z prowadzeniem pojazdów.

Czytaj dalej...

Od kilku dni obowiązuje tzw. "tarcza antykryzysowa" 2.0. - jakie zmiany wprowadzono? Sprawdź, czy nie przysługują Ci zwolnienia bądź świadczenia, mimo że wcześniej nie było to możliwe.

Czytaj dalej...

Minister Finansów przygotował projekt rozporządzenia, z którego wynika, że do dostaw laptopów i tabletów będzie można zastosować obniżoną 0% stawkę VAT. Preferencyjna stawka będzie obejmowała jednak wyłącznie darowizny towarów należących do przedsiębiorstwa przekazane na rzecz placówek oświatowych. Nie każda dostawa będzie zatem korzystała z preferencyjnej stawki VAT.

Czytaj dalej...

Sporządzona i uchwalona na okoliczność walki z wirusem SARS-CoV-2 ustawa z dnia 31.03.2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, czyli tzw. „tarcza antykryzysowa” przewiduje szereg ulg dla przedsiębiorców oraz przekłada w czasie ważne terminy składania zeznań podatkowych za rok 2019.

Czytaj dalej...

Kwiecień to zdecydowanie czas rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Rozliczając PIT za 2019 rok podatnicy po raz pierwszy mają możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.

Czytaj dalej...

Na początku 2020 r. Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych opublikował plan kontroli, który wskazuje obszary, na jakich skupi się Urząd w 2020 roku. Czego można się z niego dowiedzieć?

Czytaj dalej...

Dzisiaj ostatnia część opracowania specustawy antykryzysowej. Jakie zatem korzyści przysługują samozatrudnionym/zleceniobiorcom i cudzoziemcom w związku z „tarczą antykryzysową”? Z czego można skorzystać?

Czytaj dalej...

„Tarcza antykryzysowa” obejmuje również pracodawców, poruszając kwestie dopłat do wynagrodzeń pracowników czy badań lekarskich. Z czego można skorzystać?

Czytaj dalej...

31 marca 2020 r. Sejm zakończył prace nad zmianami do specustawy antykryzysowej, która obowiązuje już od 1 kwietnia! Co “tarcza antykryzysowa” oznacza dla przedsiębiorców?

Czytaj dalej...