Instrukcja: Elektroniczne podpisywanie plików PDF

Data publikacji: 04-08-2021

 1. Wchodzimy na stronę GOV.pl : Portal Gov.pl (www.gov.pl) . Wybieramy zakładkę dla przedsiębiorcy, następnie  „ZOBACZ WSZYSTKIE USŁUGI

 1. Pojawi  się nam  lista usług  z której  wybieramy „PODPISZ DOKUMENT ELEKTRONICZNIE

 1. Pojawi się okno  z informacją  podpisz  dokument elektronicznie z wykorzystaniem profilu zaufanego oraz komunikat odpowiedz na kilka prostych pytań i przycisk START, który wciskamy.

 1. Pojawi się  okno z  opcjami do wyboru formatu dokumentu. Zaznaczamy  tu odpowiedni format  dokumentu i wciskamy dalej

 1. Na tym etapie  pojawi się komunikat  „PODPISZ LUB SPRAWDŹ DOKUMENT”, który wciskamy.

 1. Pojawi się nam komunikat o wybraniu  dokumentu z dysku. W  tym miejscu należy wybrać  plik który chcemy podpisać.

 1. Po dokonaniu wyboru pliku  wyskoczy nam  komunikat podpisz. Należy wcisnąć ten komunikat następnie strona przekieruje nas do logowania na profil zaufany.

 1. W tym miejscu logujemy się  do  profilu zaufanego   za pomocą nazwy lub e-mail czy też za pomocą  banku

 1. Po  zalogowaniu  wyskoczą nasze  dane i załączony dokument do podpisania. W prawym górnym lub dolnym rogu znajduje się komunikat  „PODPISZ PROFILEM ZAUFANYM”, który należy wcisnąć i poczekać.

 1. Pojawi się w tym  miejsce komunikat  do  wpisaniu  kodu, który zostaje wysłany na  numer telefony podany  poddasza rejestracji profilu  zaufanego a w przypadku logowania przez  bank podany przy zakładaniu konta.

 1. Po weryfikacji  kodu  pojawi się  komunikat o  podpisanym dokumencie. Dokument ten jest gotowy do pobrania.

 1. Dokument podpisane jest  w prawym górnym rogu.